O mnie

Praca i pasja - zabawne oprowadzenie, turystyczne rozmowy.

„Bez wycieczek, podróży, życie ludzkie upływa beztreściwie, nudno i szaro, toteż one nie tylko urozmaicają, ale rzec można przedłużają nasze życie”

Kazimierz Sosnowski
Kilka słów o mnie

Stefan Kretschmer - licencjonowany przewodnik IHK

Jestem przewodnikiem turystycznym po mieście Görlitz i okolicy a także pilotem wycieczek.
Oprowadzanie sprawia mi dużą radość, bo w trakcie zwiedzania ma przyjemność pokazać miasto, z którym jestem związany od zawsze.
Od wielu lat moją wielką pasją jest turystyka i krajoznawstwo, poznawanie nowych ludzi i innych kultur. Jako pilot wycieczek, przewodnik górski, poznałem bardzo dobrze rejony, które zlokalizowane są w sąsiedztwie mojego miasta czyli Łużyce, Polskę, Czechy.

Jestem zafascynowany górską przyrodą, potęgą gór, do których mam wielki respekt i szacunek. Urodziłem się w 1970 r. i wychowałem, na pograniczu z krajami słowiańskimi. Studiowałem w Zittau ( Żytawa), na pograniczu trzech kultur, co pozwoliło mi poznać język, architekturę, przyrodę i kulturę Polski i Czech. Od 1990 roku przemierzam te kraje – autobusem, pociągami, rowerem, pieszo wędrując.
W pewnym momencie stwierdziłem, że największą przyjemność sprawia mi dzielenie się swoją pasją, wiedzą i doświadczeniami, dlatego od ponad 17 lat jestem przewodnikiem turystycznym dla grup dorosłych, seniorów jak i wycieczek szkolnych. Moim celem jest zaoferować taki plan wycieczki, aby zarazić fascynacją miejsca oraz sprawić, by każdy dowiedział się o nim czegoś nowego i zapragnął tam powrócić.
Wyróżnia mnie to, że treść, sposób przekazu, trasę i tempo oprowadzania zawsze dostosowuję do potrzeb mojej grupy, ich zainteresowań oraz dostępnego czasu.
Mogę w czasie jednej wycieczki pełnić zarówno funkcję pilota jak i przewodnika górskiego.
Do tej pory prowadziłem wielokrotnie wycieczki piesze po górach w Polsce, w Czechach, oprowadzałem po Krakowie, Wrocławiu. Pilotowałem grupy autokarowe w Niemczech, w Czechach, po Polsce (Małopolska, Dolny Śląsk, Mazowsze, Wielkopolska).
Dotychczas spotkałem się za każdym razem z pozytywną oceną mojej pracy, co dodatkowo daje mi motywację do dalszych działań.
Serdecznie zapraszam do skorzystania z moich usług.
Pamiętaj że:
SZUKASZ PRZEWODNIKA ? SZUKASZ PILOTA WYCIECZKI?
Cennik
Ceny za usługę są ustalane za każdym razem z organizatorem. Stawka za usługę uzależniona od:
Moja oferta...
Z myślą o Państwa potrzebach i atrakcyjności zwiedzania, jako przewodnik miejski po Görlitz oraz terenowy proponuję obsługę w języku niemieckim, polskim i czeskim.
Miejsca, które są mi bliskie to:
ZAPYTAJ