Wycieczki indywidualne

Zajmuje się świadczeniem usług przewodnika i pilota wycieczek, gościom przyjeżdżającym do Goerlitz, oraz grupom, które razem ze mną chciałyby poznać urok najciekawszych miejsc położonych na terenie Polski, Czech, Niemiec.
Spacer z przewodnikiem to BEZPIECZNIEJSZY sposób na zwiedzanie!!!
Proponuję odwiedzenie najpiękniejszych miejsc Karkonoszy, Kotliny Jeleniogórskiej (zwanej Doliną Pałaców i Ogrodów), Rudaw Janowickich, Gór Izerskich, Gór Kaczawskich, a także innych pasm Sudetów zarówno po polskiej, czeskiej jak i niemieckiej stronie.
ZALETY OFERTY INDYWIDUALNEJ:
Aby zrealizować taką wyprawę, napisz gdzie, w jakim terminie i w ile osób chcesz jechać – wtedy pomogę ci wszystko zaplanować.
Komunikuję się w językach: niemieckim, polskim, czeskim.
Oferuje wysokiej jakości spacery i trekkingowe wakacje w jednym z najpiękniejszych rejonów górskich Europy pasma Sudetów – po polskiej stronie Karkonosze, Kotlina Jeleniogórska, Góry Izerskie, Rudawy Janowskie, Góry Kaczawskie, po niemieckiej- Saksońska Szwajcaria (Zittauer Gebirge, Oberlausitzer Bergland), czeskiej – Skalne Miasto ( ), Czeski raj (Český ráj),
Dołącz do małych grupowych spacerów z przewodnikiem, zachowaj niezależność i elastyczność podczas samodzielnych spacerów, ciesz się trudną wędrówką lub luksusowym prywatnym spacerem z przewodnikiem, który możesz dostosować specjalnie dla Ciebie.
Koszt organizacji wycieczki wynosi od …..EURO, w zależności od preferowanych miejsc zwiedzania, czasu trwania, ilości uczestników i innych Państwa oczekiwań.
ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY

PROPOZYCJE WYCIECZEK I ATRAKCJI DO ZWIEDZANIA

Polska, PL:
  • Zgorzelec / Görlitz, 0 zł
  • Wycieczka 0 zł
  • Wycieczka 0 zł
Czechy, CZ:
  • Wycieczka 0 zł
  • Wycieczka 0 zł
Niemcy, DE:
  • Drezno 0 zł
  • Wycieczka 0 zł
Zapraszam także na spacery i zwiedzania jednych najpiękniejszych miast Europy.:
PRZYKŁADOWE WYCIECZKI PIESZE
Wycieczka piesza – spacer po Karpaczu
Czas trwania ok. 4 godzin. Poziom trudności: łatwa.
Najbardziej typowa trasa prowadzi przez centrum miasta, tuż obok Lipy i Karczmy Sądowej, do zapory wodnej na Łomnicy i Karpacza Górnego, gdzie pokazujemy świątynię Wang. Powrót do hotelu obok Dzikiego Wodospadu i skoczni narciarskiej Orlinek. Ten czterogodzinny spacer nie wymaga dużej kondycji fizycznej, a na pewno sprawi, że zobaczycie Państwo nasze miasto z nieco innej perspektywy. O szczegóły oferty i dostępne terminy zapytajcie mailowo lub telefonicznie.
Wycieczka piesza – wyjście w góry do schronisk Samotnia i Strzecha Akademicka
Czas trwania ok. 5 godzin. Poziom trudności: średnia.
Jeśli przyjechaliście do Karpacza i nie wyobrażacie sobie pobytu tutaj bez wyjścia w góry, to propozycja idealna dla Was. Zaczynamy przy świątyni Wang i niebieskim szlakiem wędrujemy do Samotni – zdaniem wielu najpiękniejszego schroniska w Karkonoszach. W pięknych okolicznościach przyrody uzupełniamy płyny i idziemy do schroniska Strzecha Akademicka. To najwyższy punkt na trasie, 1.253 m n.p.m. Stąd schodzimy szlakiem żółtym do Karpacza tuż przy Dzikim Wodospadzie, ewentualnie wybieramy szlak przez Biały Jar (jeśli zezwalają na to warunki). O szczegóły oferty i dostępne terminy zapytajcie mailowo lub telefonicznie.
Wycieczka piesza – zdobycie Śnieżki
Czas trwania ok. 7-8 godzin. Poziom trudności: średnia bądź trudna w zależności od wyboru wariantu.
Jeśli dysponujecie całym wolnym dniem, to próba zdobycia najwyższego szczytu Karkonoszy, Śnieżki, może być świetnym uzupełnieniem pobytu w rejonie. Możemy wjechać wyciągiem na Małą Kopę (w wariancie łatwiejszym i krótszym) bądź wspiąć się na górę na piechotę (wariant dłuższy i trudniejszy). Szczegóły dotyczące dokładnego przebiegu trasy do ustalenia indywidualnie, ale zawsze staramy się, żeby na trasie znalazły się najpiękniejsze karkonoskie miejsca: Samotnia, Biały Jar, Kocioł Łomniczki. O szczegóły oferty i dostępne terminy zapytajcie mailowo lub telefonicznie.
GÓRY STOŁOWE: SZCZELINIEC WIELKI
TRASA TURYSTYCZNA NA SZCZELIŃCU WIELKIM
Zwiedzanie Szczelińca możemy zacząć w dwóch miejscach:

Trasa przez: Hvězda, turistická chata

SLAVENSKIE SKAŁY I BOŻANOWSKI SZPICZAK
ODCINEK TRASY: SLAVNÝ – SLAVENSKÁ VYHLIDKA – Pánův kříž – Božanovsky Špičák – Zelený hájek
• szlak żółty, czerwony, żółty, zielony
• czas: 1 h 45 min
Wycieczkę zaczynamy na parkingu we wsi Slavný. Na wstępie czeka nas około godzinny marsz asfaltówką, z początku skrajem polany, później lasem. Przy dobrej widoczności można cieszyć się widokami na grzbiet Karkonoszy z królującą Śnieżką. Niemal na samym początku mijamy pierwsze odejście szlaku na punkt widokowy Slavenská vyhlidka- warto podejść kilka minut nie tylko dla urozmaicenia trasy, ale także dla sympatycznych widoków. Na krzyżówce szlaków Pánův kříž obieramy żółty szlak, który robi pętelkę wokół grupy skalnych formacji i wspina się na najwyższy szczyt Broumowskich Ścian, tj. na Bożanowski Szpiczak (Božanovsky Špičák, 773 m n.p.m). Skały opatrzone są stosownymi tabliczkami (niestety tylko po czesku), by ułatwić rozpoznawanie fantazyjnych kształtów. Mnie najbardziej urzekła Veverka, po naszemu wiewiórka. Na szczycie Bożanowskiego Szpiczaka znajduje się platforma widokowa, jednakże kilkanaście metrów wcześniej otwiera się szersza panorama – wystarczy podejść do grupy skałek na skraj stoliwa, oczywiście zachowując ostrożność. Po zrobieniu pętelki (ta nie powinna zająć więcej niż 40 min), ponownie osiągamy węzeł szlaków Pánův kříž, gdzie tym razem wybieramy zielony szlak, doprowadzający do skrzyżowania szlaków Zelený hájek pod Koruną.
Jesteś zainteresowany(-a)?
Skontaktuj się ze mną !